« Zpět

Jak vylepším pozici svého webu ve vyhledávačích?

Zlepšení pozice webu ve vyhledávačích je úplná věda, a dokonce i samostatný obor, zvaný SEO. Tady je několik jednoduchých tipů do začátku:

Zajistěte, aby měl váš web dobrý obsah

Zajistěte, aby měl váš web originální a vysoce kvalitní obsah, který je lidem užitečný. Potřebujete obsah, který je pro lidi nějak relevantní a je správně strukturovaný. Vyhledávače umějí dobře detekovat slabý, zastaralý nebo odjinud zkopírovaný obsah.

Získejte vysoce kvalitní odkazy na svůj web

Zajistěte odkazy z jiných relevantních webů na svůj web. Čím více jiných, vysoce kvalitních a relevantních webů obsahuje odkaz na váš web, tím výše bude váš web ve vyhledávačích. To je proto, že vyhledávače používají příchozí odkazy k určení míry popularity a kvality vašeho webu. Požádejte své partnery a společníky, aby vytvořili odkaz na váš web, ale nikdy si odkazy nekupujte, protože to vyhledávače považují za podvod a mohou to tvrdě trestat.

Zajistěte pravidelnou aktualizaci obsahu svého webu

Nejsnazším způsobem je mít blog nebo sekci zpráv, kam vkládáte poslední novinky, informace a rady. Je snadnější postoupit výš ve vyhledávačích, pokud máte vždy čerstvý obsah, který má pro lidi nějakou hodnotu.

Buďte vidět na sociálních sítích

Pokud o vás lidé mluví na Twitteru nebo Facebooku, může to zlepšit vaše šance na rychlejší zobrazení a vyšší příčku na Googlu. K tomu je potřeba být na sociálních sítích přítomný a aktivní. Čím více sledujích máte, tím více jste vidět.

Naučte se, co je SEO a používejte SEO techniky

SEO (Search Engine Optimization, neboli optimalizace pro vyhledávače) je úhelným kamenem internetového marketingu. Pokud chcete, aby byl váš web ve vyhledávačích úspěšný, musíte se naučit a provádět alespoň ty základní SEO kroky. Mozello má vše, co k SEO potřebujete, ale nejdříve se musíte SEO naučit. Tady je pár zdrojů:

Pokud se vám to zdá příliš těžké, najměte si někoho na pomoc

Pokud si budete dělat internetový marketing sami, jistě ušetříte hodně peněz, protože profesionální služby internetového marketingu jsou drahé, ale také to vyžaduje hodně času a námahy. Pokud nechcete nebo nemáte čas učit se a provádět internetový marketing sami, můžete si najmout profesionální firmu na internetový marketing nebo SEO konzultanta.

Související témata

« Zpět