« Zpět

Jak na zobrazení mého webu na Google?

Jakmile jste zvolili svou finální webovou adresu a přidali svůj obsah, váš web je připraven na zahrnutí do Google a dalších vyhledávačů.

Web si do Google ani jiných vyhledávačů nepřidáváte sami. Jsou to samy vyhledávače, které si jej najdou a přidají do indexu webů. Funguje to takhle: vyhledávače čas od času znovu navštěvují weby, o kterých už vědí, a hledají odkazy na nové, zatím neznámé weby. Jakmile je nalezen nový web, je zpracován a přidán do indexu.

Aby mohl být váš web nalezen a indexován vyhledávači, musíte udělat jedno z následujícího:

Jak odeslat váš web vyhledávačům

Jakmile je váš web vytvořen, musíte vyhledávačům oznámit, že existuje. Nejrychlejším způsobem je přímé odeslání vašeho webu velkým vyhledávačům.

Jakmile svůj web odešlete vyhledávačům, může trvat týden až měsíc, než vyhledávače váš web navštíví a indexují. To je normální a nutno s tím počítat. A jakmile je váš web indexován, není záruka, že Google nebo jiný vyhledávač se rozhodne umístit váš web vysoko ve výsledcích vyhledávání. Ale nebojte se, je mnoho věcí, které můžete udělat ke zlepšení výsledku.

Pokud jiný web, který už je indexován vyhledávačem, obsahuje odkaz na váš web, po pár dnech nebo týdnech bude objeven a indexován i váš web. Tady je pár míst, kde můžete svůj odkaz zveřejnit:

  • Dobře známé weby vašich přátel nebo partnerů
  • Další vaše weby, které už jsou na vyhledávacím indexu
  • Vaše profily na sociálních sítích
  • Fóra a diskuzní skupiny

Související témata

« Zpět